III NIEDZIELA ADWENTU 12.12.2021r.

   

 1. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na utrzymanie klasztoru 

sióstr Klarysek w Pniewach. Siostry adorują Najświętszy Sakrament przez 24 godz. przez

7 dni w tygodniu. Dotąd jesteśmy drugą taką kaplicą w diecezji. Siostry modlą się za naszą parafię, a my odwdzięczamy się modlitwą i ofiarami na ich utrzymanie.

 1. Spotkanie Caritas parafialnej we wtorek o godzinie 19.00.
 2. Spotkanie biblijne w środę o godz. 19:00 w domu parafialnym. Prowadzi ks. Janusz Nawrot.
 3. Spowiedź z okazji Bożego Narodzenia z udziałem zaproszonych księży w sobotę, 18 grudnia od godz. 8:00 do 10:00 i od 14:00 do 16:00. Prosimy o skorzystanie z tej okazji.
 4. Rekolekcje adwentowe  w naszym kościele od przyszłej niedzieli. Nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy św. niedzielnych. Od poniedziałku do środy codziennie o godz. 19:00 różaniec z krótką adoracją. O 19:45 Msza św. z konferencją. Po Mszy św. modlitwa o uzdrowienie (w poniedziałek), o uwolnienie (we wtorek) i o dary Ducha Św. (w środę). Rekolekcje poprowadzi  ks. Dominik Chmielewski, Salezjanin.
 5. Przyszła niedziela jest trzecią miesiąca, ofiary składane podczas Mszy św. są przeznaczone na ogrzewanie kościoła i domu parafialnego oraz pokrycie kosztów pozbruku wokół kościoła.
 6. Roraty codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 6:30.  Po roratach zapraszamy dzieci z rodzicami na śniadanie w domu parafialnym W soboty roraty o godz. 7:00. Dzieci zachęcamy do udziału w konkursie adwentowym i zapraszania Matki Bożej w symbolu figurki do rodzin. Zaproszenie odbywa się przez złożenie na kartce imienia i nazwiska przed Mszą św. roratnią.
 7. Poświęcone opłatki i świece wigilijne do nabycia pod chórem kościoła w niedzielę po Mszach św. Zachęcamy do zauważenia kiermaszu książek religijnych. 
 8. Przypominamy, że schola dziecięca ma swoje spotkania w piątki o godz. 17:00 w Domu Parafialnym
 9. Zespół Młodzieżowy, próby w każdy piątek o godz. 17:00 w Domu Parafialnym, 
 10. Młodzież zapraszamy na spotkania w piątki o godz. 19:00 w Domu Parafialnym. 
 11. Duszpasterstwo Młodziezy zaprasza na spotkanie opłatkowe w przyszłą niedzielę 19 grudnia po Mszy św. wieczornej.
 12. Na drzewku choinkowym przy bocznej ścianie ołtarza są wywieszone serca z imionami 

i wiekiem dzieci, które przebywają w schronisku Monaru przy ul. Starołęckiej. Zachęcamy do zabrania serduszka i zrobienia paczki dla dzieci. Paczki przekażemy do schroniska 

24 grudnia w dzień Wigilii.

 1. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do stałego dyżuru jednej godziny tygodniowo. Kontakt w zakrystii.
 2. W tym tygodniu można przynosić i składać pod chórem kościoła zniszczone i niepotrzebne dewocjonalia, nieużywane różańce, medaliki, krzyże i obrazy. Pragniemy w ten sposób uchronić rzeczy poświęcone przed profanacją.
 3. Z racji pandemii odwiedziny duszpasterskie w tym roku będą odbywać się w formie modlitwy w   kościele. W styczniu codziennie wieczorem zostanie odprawiona Msza św. za mieszkańców konkretnych ulic. Jest też możliwość osobistego zaproszenia kapłana. Zapisy w zakrystii.
 4. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny,  Tota Tua, Osserv. Romano,  nr Miłujcie się. Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki.
 5. Odeszli do wieczności nasi parafianie:

–   Śp. Halina Konik, mieszkała przy ul.Klimontowskiej 12, jej pogrzeb odbył się w piątek na cmentarzu na Miłostowie.

 –  Śp. Krystyna Hoppe, mieszkała przy ul. Tarnobrzeskiej. Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 10:00 i pogrzeb na naszym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. proboszcz Janusz Molewski