Ogłoszenia Duszpasterskie 19.12.2021r.

IV NIEDZIELA  ADWENTU  

19.12.2021

 

 1. Dzisiaj:
 • Nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy św. Od poniedziałku do środy codziennie o godz. 19:00 różaniec z adoracją Najświętszego Sakramentu. O 19:45 Msza św. z konferencją. Po Mszy św. modlitwa o uzdrowienie (w poniedziałek), o uwolnienie (we wtorek) i o dary Ducha Św. (w środę). Rekolekcje prowadzi Dominik Chmielewski, Salezjanin. Prosimy o modlitwę w intencji duchowych owoców rekolekcji.
 • Ofiary składane podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na ogrzewanie kościoła, pokrycie kosztów pozbruku wokół kościoła.
 • Spotkanie opłatkowe dla młodzieży o godz. 19:15 w domu parafialnym.
 1. W tym tygodniu z racji rekolekcji Msza św. wieczorna w poniedziałek i środę o godz. 19:45. We wtorek dwie Msze św.: o godzinie 18.00 w intencji zmarłych i o 19.45 rekolekcyjna.  Spowiedź od poniedziałku do środy podczas rannej Mszy św. o godz. 6:30 i wieczorem od godz. 19:00 do skutku.  W czwartek spowiedź przed ranną i przed wieczorną Mszą św.. Prosimy, aby wszyscy parafianie skorzystali z sakramentu pojednania. Pamiętajmy także o dzieciach i młodzieży.
 2. Ostatnie roraty z udziałem dzieci w czwartek o 6:30. Po roratach rozdanie nagród dzieciom. Ostatnie śniadanie roratnie w środę.
 3. W piątek Msza św. roratnia o godz. 7:00. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, pomimo trudnego czasu pandemii nie pozwólmy, aby ktoś tego wieczoru i w święta pozostał sam. Niech wolne miejsce przy wigilijnym stole nie będzie tylko wyrazem tradycji, ale znakiem naszej miłości i wrażliwości. Przypominamy i zachęcamy, aby w dzień wigilijny zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych bez względu na wiek.
 4. Pasterka w naszym kościele o godz. 24:00. Będzie jej przewodniczył Ks. Bp. Zygmunt Robaszkiewicz z Madagaskaru. Przed pasterką, o godz. 23:30 Akatyst, hymn o Bogurodzicy w wykonaniu naszych parafian. Po pasterce zapraszamy do wspólnego kolędowania w kościele.Tegoroczna pasterka jest jednocześnie piewszą rocznicą otwarcia kaplicy wieczystej adoracji. Chcemy Bogu dziękować za Jego szczególny dar obecności pośród nas i za wszystkich, którzy podjęli się dyżuru adoracji.
 1. W I święto Bożego Narodzenia Msze św. w naszym kościele o godz. 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00. W II święto Msze św. wg porządku niedzielnego. W tym roku II święto Bożego Narodzenia jest świętem Świętej Rodziny. Ofiary zbierane tego dnia na tace są przeznaczone na KUL, Wydział Teologiczny UAM i szkolnictwo katolickie.
 2. Wspólne kolędowanie przy żłóbku w II święto Bożego Narodzenia o godz. 15:30. Zapraszamy dzieci z rodzicami. Chcemy w tym roku wrócić do tradycji kolędowania również na zewnątrz kościoła przy szopie, gdzie będą żywe zwierzęta.
 3. Przypominamy, że Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do podjęcia jednej godziny dyżuru w tygodniu.
 4. Wyrażamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie w tegoroczny Adwent:
 • Parafialnemu Caritasowi za codzienne roratnie śniadanie, koordynację paczek dla rodzin,  przygotowanie paczek dla chorych, zorganizowanie kiermaszu świątecznego.
 • Rodzinom i osobom, które ufundowały Tytki  miłosierdzia dla potrzebujących parafian.
 • Ofiary złożone na rzecz pomocy siostrom Klaryskom z Pniew – przekazaliśmy w tym tygodniu 10 tys. zł.
 • Rodzinom, które ufundowały paczki dla dzieci ze Schroniska dla Kobiet przy ul. Starołęckiej w Monarze.
 • Mężczyznom, którzy zbudowali żłóbek na zewnątrz kościoła.
 • Rodzinie, która ufundowała choinki do kościoła.
 • Młodzieży za oprawę muzyczną Mszy św. roratnich.
 • Za każdy gest życzliwości wobec naszej parafii, które złożyły się na przeżywanie Adwentu i przygotowanie do świąt.
 1. Od poniedziałku 27 grudnia codziennie podczas wieczornej Mszy św. modlić się będziemy za mieszkańców konkretnych ulic naszej parafii. Z powodu pandemii jest to forma tegorocznej kolędy. W święta podamy terminy Mszy św. za mieszkańców konkretnych ulic.
 2. Caritas pod chórem kościoła rozprowadza poświęcone opłatki i świece na stół wigilijny.
 3. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny,  Tota Tua, Osserv. Romano,  nr Miłujcie się. Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki.
 4. Odeszli do wieczności nasi parafianie:
 • Śp. Teresa Kasprowicz, mieszkała przy ul. Koprzywnickiej, jej pogrzeb odbył się we wtorek na cmentarzu w Głuszynie.
 •  Śp. Janina  Tomczak, mieszkała przy ul. Hrubieszowskiej. Msza św. pogrzebowa w wtorek o godz. 13:30 i pogrzeb na naszym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. proboszcz Janusz Molewski