Ogłoszenia Duszpasterskie 30.01.2022r.

IV NIEDZIELA  ZWYKŁA

30.01.2022 r.

 1. Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej, w środę, 2 lutego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Podczas wszystkich Mszy św. błogosławieństwo świec. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Po Mszach św. zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe.
 2. I czwartek miesiąca. Spowiedź od godz. 17:00 do 18:00. Po Mszy św. wieczornej Godzina Święta, Adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. o godz. 18:00 w intencji osób adorujących Najświętszy Sakrament w kaplicy wieczystej adoracji.
 3. I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych. Trasa ks. proboszcza od godz. 8:00.
 • Spowiedź dla dzieci i dorosłych od godz. 16:00 do 18:00. Co 15 min Komunia św.
 • Spowiedź dla młodzieży od godz. 18:30. Msza św. I piątkowa dla młodzieży o godz. 19:00.
 1. I sobota miesiąca. Msza św. o godz. 7:00 w int. ojczyzny, Żywego Różańca i Apostolstwa M.B. Patronki Dobrej Śmierci. Nabożeństwo I sobót o godz. 7.45.  Spotkanie Żywego Różańca po nabożeństwie w domu parafialnym.

Odwiedziny chorych, trasa ks. wikariusza w sobotę od godz. 8:00.

 1. W czwartek, 3 lutego obchodzi imieniny ks. wikariusz Oscar. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 w jego intencji.
 2. Osobom zaangażowanym w Nieustający Różaniec przypominamy o 4 dniu miesiąca przypadającym w piątek.
 3. Od 2 lutego, święta Matki Bożej Gromnicznej rozpoczynamy w naszej parafii peregrynacje obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w rodzinach. Każda rodzina może ten obraz zabrać po wieczornej Mszy św o godzinie 18.00 na najbliższe 24 godziny. Oddajemy obraz następnego dnia w zakrystii przed Mszą sw o godzinie 18.00. Zapisy w zakrystii.
 4. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do podjęcia jednej godziny dyżuru w tygodniu.
 5. Ostatnia Msza św. z tytułu kolędy w int. mieszkańców ulicy Żeglarskiej i Żorskiej w poniedziałek o godz. 18:00. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które złożyły z tytułu kolędy ofiary na tace i przez konto bankowe parafii. Ofiary są przeznaczone w całości na inwestycje parafialne.
 6. Osobom, które chciałyby wziąć udział w I etapie synodu ogłoszonego przez papieża Franciszka, podzielić się swoją wizją Kościoła, jego miejsca we współczesnym świecie prosimy o kontakt w zakrystii. Spotkanie w ustalonym terminie odbędzie się w naszej
 7. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny,  Tota Tua, Osserv. Romano, Miłujcie się. Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki.
 8. Odeszła do wieczności nasza parafianka:
 • Śp. Irena Frąckowiak, mieszkała przy ul. Dziedzickiej. Jego pogrzeb odbył się w czwartek na  naszym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

                                                                         Ks. proboszcz Janusz Molewski