Ogłoszenia Duszpasterskie 20.02.2022r.

VII NIEDZIELA  ZWYKŁA

20.02.2022 r.

 1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Ofiary składane podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na ogrzewanie kościoła i domu katechetycznego oraz inwestycje, spłatę kostki pozbruku wokół kościoła.
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środę o godz. 19:00 w kościele.
 3. Osoby poświęcone Matce Bożej i chcące się formować w duchu maryjnym zapraszamy na adorację połączoną z konferencją w piątek (25 dzień miesiąca) o godz. 18:45 w kościele.
 1. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 18:45 w domu katechetycznym.
 1. Spotkanie dla koordynatorów Wieczystej Adoracji w piątek o godz. 19:30 w domu katechetycznym.
 1. Duszpasterstwo Kobiet zaprasza w każdy czwartek o godz. 19:00 do domu katechetycznego.
 1. Duszpasterstwo mężczyzn zaprasza na różaniec w piątek o godz. 20:30 w kaplicy M.B. Częstochowskiej. Po różańcu spotkanie w domu katechetycznym połączone z konferencją.
 1. Próba scholii dziecięcej w piątek o godz. 17:00.

         Oaza Dzieci Bożych w sobotę o godz. 11:00.

 1. Od przyszłej niedzieli (poprzedzającej rozpoczęcie Wielkiego Postu) w kościele przeżywać będziemy Tydzień Trzeźwości. Chcielibyśmy zaprosić parafian do podjęcia abstynencji, przynajmniej na okres Wielkiego Postu w intencji osób uzależnionych. W kościele będzie wyłożona księga abstynencji, do której będzie można wpisać swoje zobowiązanie.
 2. W przyszła niedzielę gościć będziemy w naszej parafii siostry urszulanki, które dzielić się będą podczas Mszy św. charyzmatem życia Św. Urszuli Ledóchowskiej. Będzie możliwość nabycia publikacji związanych z życiem Św. Urszuli.
 3. Od 2 lutego trwa w naszej parafii peregrynacja obrazu B. Częstochowskiej po rodzinach. Maryja w swojej ikonie gości w rodzinach przez 24 godziny. Zabieramy obraz po wieczornej Mszy św. i oddajemy następnego dnia przed Mszą św. wieczorną. Zapisy na dowolny dzień w roku w zakrystii
 4. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do podjęcia jednej godziny dyżuru w tygodniu
 5. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny,  Tota Tua, Osserv. Romano, Miłujcie się. Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki.
 1. Odszedł do wieczności nasz parafianin:
 •  Śp. Zygmunt Stachowiak, mieszkał przy ul. Starołęckiej. Jego pogrzeb odbył się w czwartek na  cmentarzu w Głuszynie.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

                                                                         Ks. proboszcz Janusz Molewski