Ogłoszenia Duszpasterskie 27.02.2022r.

VIII NIEDZIELA  ZWYKŁA

 27.02.2022 r

 1. Dzisiaj:
 • Dzisiaj gościmy w naszej parafii Siostry Urszulanki z Pniew, które dzielą się z nami charyzmatem Św. Urszuli Ledóchowskiej. Po Mszach św. można u sióstr nabyć wydania książkowe o Św. Urszuli.
 • Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Na stoliku przy balaskach ołtarza została wyłożona Księga Abstynencji. Zachęcamy do wpisania się wszystkich, którzy mogą podjąć abstynencję na okres Wielkiego Post, jednego roku lub na całe życie.
 • W odpowiedzi na Apel Księdza Arcybiskupa w naszym kościele dzisiaj oraz w Środę Popielcową po wszystkich Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy. Ofiary zostaną przekazane przez Caritas Archidiecezjalną.
 1. W najbliższą środę rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 16:00, 18:00 i 20:00. Podczas wszystkich Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Tego dnia wszystkich chrześcijan obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (bez możliwości dyspensy), a osoby od 18 do 60 roku życia post ścisły. (Jeden posiłek do syta i dwa lekkie).
 2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu o godz. 7:30, 17:30 z udziałem dzieci i o godz.19:00 z udziałem młodzieży. W najbliższy piątek,z racji I piątku wieczorna Droga Krzyżowa będzie o godzinie 19.45. Za pobożne uczestnictwo w nabożeństwie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.
 3. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15. Kazania pasyjne głosi ks. wikariusz Oscar Nejman. Za pobożne uczestnictwo w nabożeństwie Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
 4. I czwartek miesiąca. Spowiedź od godz. 17:00 do 18:00. Po Mszy św. wieczornej Godzina Święta, Adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. o godz. 18:00 w intencji osób adorujących Najświętszy Sakrament w kaplicy wieczystej adoracji.
 5. I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych, trasa ks. proboszcza od godz. 8:00.

Spowiedź dla dzieci i dorosłych od godz.16:00 do 18:00. Co 15 min. Komunia św.

Spowiedź dla młodzieży od godz. 18:30.  Msza św. I piątkowa dla młodzieży o godz. 19:00.

Po Mszy św. o godzinie 19.45 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

 1. I sobota miesiąca. Msza św. o godz. 7:00 w int. ojczyzny, Żywego Różańca i Apostolstwa M.B. Patronki Dobrej Śmierci. Nabożeństwo I sobót o godz. 7.45.  Spotkanie Żywego Różańca po nabożeństwie. Odwiedziny chorych, trasa ks. wikariusza w sobotę od godz. 8:00.
 2. Oaza Dzieci Bożych w sobotę o godzinie 9.30 w domu parafialnym.
 3. Msza św. dla dzieci I Komunijnych połączona z celebracja poświęcenia świec i alb w sobotę o godz. 16:00.
 4. Osobom zaangażowanym w Nieustający Różaniec przypominamy o 4 dniu miesiąca przypadającym w piątek.
 5. Od 2 lutego trwa w naszej parafii peregrynacja obrazu B. Częstochowskiej po rodzinach. Maryja w swojej ikonie gości w rodzinach przez 24 godziny. Zabieramy obraz po wieczornej Mszy św. i oddajemy następnego dnia przed Mszą św. wieczorną. Zapisy na dowolny dzień w roku w zakrystii
 6. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do podjęcia jednej godziny dyżuru w tygodniu
 7. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny,  Tota Tua, Osserv. Romano, Miłujcie się. Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki.
 8. Odeszli do wieczności nasi parafianie:
 • Śp. Jerzy Maliński, mieszkał przy ul. Starołęckiej. Jego pogrzeb odbył się we wtorek na  naszym cmentarzu
 • Śp. Paulina Nowacka, mieszkała przy ul. Starołęckiej. Msza św. pogrzebowa w sobotę o godz. 10.00 i pogrzeb na naszym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

                                                                         Ks. proboszcz Janusz Molewski

Stowarzyszenie Starołęka Od-Nowa zaprasza do współpracy osoby, którym bliska jest historia naszego osiedla. Pierwszym projektem będzie przygotowanie wystawy ukazującej życie i architekturę dawnej Starołęki.

Wspólnota Sant’Egidio zaprasza na modlitwę o pokój na Ukrainie, która odbędzie się we wtorek, 1. marca, o godzinie 19.00, w kościele św. Rocha w Poznaniu.

W czwartek, 3 marca o godzinie 18.30 zostanie odprawiona w naszym mieście tradycyjna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona Mszą św. w poznańskiej Farze o godzinie 18.00 i przejdzie  – z powodu prac remontowych w centrum miasta – poznański Ostrowiem Tumskim, ul. Panny Marii, ul. Posadzego, ul. Dziekańską i mostem biskupa Jordana do kościoła Św. Małgorzaty na poznańskiej Śródce.  Zapraszamy do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie, przez które pragniemy oddać cześć cierpiącemu Zbawicielowi, przebłagać za grzechy własne, naszego miasta i ojczyzny. Prosić o pokój dla Ukrainy i Europy.