Ogłoszenia Duszpasterskie 13.03.2022r.

 II NIEDZIELA 

WIELKIEGO POSTU

 13.03.2022 r

 1. Dzisiaj:
 • Dzień modlitw, postu i solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. zbiórka do puszek na dzieło pomocy Misjom „Ad Gentes”.
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15
 • 9 rocznica wyboru Ojca św. Franciszka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 1. Spotkanie biblijne we wtorek o godz. 19:00. Prowadzi ks. prof. Janusz Nawrot.
 2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 7:30, 17:30 z udziałem dzieci i o godz.19:00 z udziałem młodzieży.
 3. Uroczystość św. Józefa w sobotę, 19 marca. Msze św. w naszym kościele wg formularza o św. Józefie o 7:00 i 9:00. Podczas Mszy św. o godzinie 9.00 przyjęcie kolejnych osób do Żywego Różańca Kobiet ( 10 róża) i Różańca Rodziców za dzieci (6 róża). Msza św. wieczorna  z niedzieli.
 1. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do podjęcia jednej godziny dyżuru w tygodniu.
 2. Trwa peregrynacja w naszej parafii ikony M. B. Częstochowskiej w rodzinach.  Obraz zabieramy po wieczornej Mszy św. i zwracamy następnego dnia wieczorem przed Mszą św. o godz. 18:00. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy do zaproszenia Matki Bożej do rodzin
 3. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy włączyli się w pomoc przygotowanie mieszkania przy parafii dla rodziny z Ukrainy, za prace remontowe, zakupione wyposażenie, ofiarowane sprzęty, pomoc finansową. W tym tygodniu przekażemy mieszkanie oczekującej rodzinie (6 osób: troje dorosłych i troje dzieci). Jeśli ktoś może wesprzeć utrzymanie rodziny w jakiekolwiek postaci, serdecznie Bóg zapłać. Koordynacją pomocy będzie się zajmować konkretna wyznaczona osoba.
 4. Zachęcamy do włączenie się w post o chlebie i wodzie w jeden dzień Wielkiego Postu. Zapisy w zakrystii. Przy balaskach można za dobrowolną ofiarę zabrać woreczek ryżu. Ofiary przeznaczymy na pomoc parafianom w trudnej sytuacji, przede wszystkim osobom starym i samotnym.
 5. W związku z Synodem, który obecnie odbywa się w Kościele na poziomie diecezji , zainicjonowanym przez papieża Franciszka, oprócz grup, które już się spotykają, skierowano także zachętę do wszystkich, którzy chcieliby się wypowiedzieć na temat stanu i wizji Kościoła. Na stoliku pod chórem znajduje się formularz, który po wypełnieniu, będzie można anonimowo złożyć do skarbony pod chórem w przyszłą niedzielę. Lub samemu internetowo przekazać do diecezjalnego biura synodu. Adres znajduje się na formularzu.
 6. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny,  Tota Tua, Osserv. Romano, Miłujcie się. Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki.

                                                                            Ks. proboszcz Janusz Molewski