Ogłoszenia Duszpasterskie 20.02.2022r.

 III NIEDZIELA 

WIELKIEGO POSTU

 20.03.2022 r

 1. Dzisiaj:
 • Trzecia niedziela miesiąca, ofiary zbierane podczas wszystkich Mszy św. na tace są przeznaczone na ogrzewanie kościoła, domu katechetycznego i kaplicy. Na inwestycje parafialne. W ostatnich dniach wykonano 106 m ogrodzenia terenu kościelnego wzdłuż Starynki, nowe ławki w prezbiterium. W najbliższych dniach zostaną zainstalowane dwie pary drzwi wahadłowych pod chórem kościoła, były one oddane do renowacji.
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15
 1. Katechecie dla rodziców dzieci I komunijnych w środę o godzinie 19.00 w kościele.
 2. Pielgrzymka do Częstochowy dla młodzieży klas VII szkoły podstawowej nr 63 w czwartek. Wyjazd o godzinie 5.30 sprzed szkoły przy ulicy Starołęckiej. Pielgrzymka do Częstochowy młodzieży klas VIII szkoły podstawowej nr 63 w piątek. Wyjazd o godzinie 5.30 sprzed szkoły. Powrót o godzinie 20.00.
 3. Biuro parafialne w czwartek nie będzie czynne z racji pielgrzymki do Częstochowy.
 4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w piątek, 25 marca. Msze św. w naszym kościele o 7.00, 9.00 i 18.00. Msza św. o godzinie 18.00 w łączności z Duchową Adopcją Dziecka Poczętego. Deklaracje będzie można wypełniać przed Msza św.. Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Osoby poświęcone Matce Bożej zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00 i nabożeństwo drogi krzyżowej o godzinie 19.00.
 5. W piątek, 25 marca o godzinie 00 w łączności z Ojcem św. Franciszkiem we wszystkich kościołach na świecie zostanie odczytany akt oddania Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Zapraszamy w piątek na godzinę 17.00 na wspólna modlitwę różańcową w tej intencji.
 6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 7:30, 17:30 z udziałem dzieci i o godz.19:00 z udziałem młodzieży.
 7. Koperty na Daninę Diecezjalną można zabierać ze stolików przy bocznym wejściu i pod chórem kościoła. Danina jest wsparciem instytucji archidiecezjalnych. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji na inwestycje parafialne. Daninę składamy do skarbony przy ołtarzu. Do tej skarbony prosimy o składanie formularzy synodalnych.
 8. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do podjęcia jednej godziny dyżuru w tygodniu.
 9. Trwa peregrynacja w naszej parafii ikony M. B. Częstochowskiej w rodzinach.  Obraz zabieramy po wieczornej Mszy św. i zwracamy następnego dnia wieczorem przed Mszą św. o godz. 18:00. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy do zaproszenia Matki Bożej do rodzin
 10. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy włączyli się w pomoc przygotowanie mieszkania przy parafii dla rodziny z Ukrainy, za prace remontowe, zakupione wyposażenie, ofiarowane sprzęty, pomoc finansową. W tym tygodniu przekażemy mieszkanie oczekującej rodzinie (6 osób: troje dorosłych i troje dzieci). Jeśli ktoś może wesprzeć utrzymanie rodziny w jakiejkolwiek postaci, serdecznie Bóg zapłać. Koordynacją pomocy zajmuje się konkretna wyznaczona osoba.
 11. Do skarbony św. Antoniego można składać ofiary na pomoc uchodźcom. Są także przyjmowane produkty żywnościowe i środki czystości, które pragniemy przekazywać rodzinom, które podjęły uchodźców.
 12. Zachęcamy do włączenie się w post o chlebie i wodzie w jeden dzień Wielkiego Postu. Zapisy w zakrystii. Przy balaskach można za dobrowolną ofiarę zabrać woreczek ryżu. Ofiary przeznaczymy na pomoc parafianom w trudnej sytuacji, przede wszystkim osobom starszym i samotnym.
 13. W sobotę, 26 marca o godzinie 11.00 w katedrze poznańskiej ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki odprawi Mszę św. dziękczynną za 30 lat posługi biskupiej. Zachęcamy do tej wspólnej modlitwy w jego intencji.
 14. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny,  Tota Tua, Osserv. Romano, Miłujcie się. Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki.

   Ks. proboszcz Janusz Molewski