Ogłoszenia Duszpasterskie 27.03.2022r.

IV NIEDZIELA 

WIELKIEGO POSTU

27.03.2022 r

 

 1. Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15
 2. Rekolekcje dla dzieci szkoły podstawowej nr 63 od poniedziałku do środy codziennie przedpołudniem w naszym kościele i w szkole.
 3. Wyjazd młodzieży klas VIII ze szkoły podstawowej nr 59 do Częstochowy w czwartek

o godz. 5.30 sprzed szkoły. Wyjazd dzieci klas V ze szkoły podstawowej nr 59 do Lichenia

w piątek o godz. 8.00. Pielgrzymki odbywają się w ramach rekolekcji szkolnych.

 1. I piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz.16:00 do 18:00. Co 15 min. Komunia św. Spowiedź dla młodzieży od godz. 18:30 do 19:30.
 2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 7:30, 17:30 z udziałem dzieci i o godz.19:00 z udziałem młodzieży zakończone komunią św. I piątkową.
 3. I sobota miesiąca. Msza św. o godz. 7:00 w int. Ojczyzny, Żywego Różańca i Apostolstwa M.B. Patronki Dobrej Śmierci. Nabożeństwo I sobót po Mszy św. o godz. 7.00.  Spotkanie Żywego Różańca w domu katechetycznym po nabożeństwie. Odwiedziny chorych z Komunią św. wielkanocną w sobotę, trasa ks. wikariusza od godziny 8.00. trasa ks. proboszcza od godziny 9.00.
 4. Katecheza dotycząca przygotowania do I spowiedzi dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. sobotę w kościele. Grupa z 8 maja o godzinie 15.00, grupa z 7 maja i pozostałe terminy w sobotę o godzinie 14.00.
 5. Parafialne Wielkopostne Rekolekcje od sobotniej Mszy św. o godz. 18:00. W niedzielę podczas wszystkich Mszy św. i od poniedziałku do środy codziennie o godz. 9:30 i 18:30 Msza św. i po Mszy św. konferencja. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Andrzej Ziombra, kusztosz sanktuarium św. Jacka w Legnicy. Jest to miejsce cudu eucharystycznego. W sanktuarium od 2018 r. trwa nieprzerwanie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W tym tygodniu z racji rekolekcji biuro parafialne nie będzie czynne we wtorek i środę.
 7. Koperty na Daninę Diecezjalną można zabierać ze stolików przy bocznym wejściu i pod chórem kościoła. Danina jest wsparciem instytucji archidiecezjalnych. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji na inwestycje parafialne. Daninę składamy do skarbony przy ołtarzu. Do tej skarbony prosimy o składanie formularzy synodalnych.
 8. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do podjęcia jednej godziny dyżuru w tygodniu.
 9. Trwa peregrynacja w naszej parafii ikony M. B. Częstochowskiej w rodzinach.  Obraz zabieramy po wieczornej Mszy św. i zwracamy następnego dnia wieczorem przed Mszą św. o godz. 18:00. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy do zaproszenia Matki Bożej do rodzin.
 10. Pomoc uchodźcom. Ofiary można składać do skarbony św. Antoniego. Przyjmujemy produkty żywnościowe, środki czystości i higieny, które będziemy przekazywać rodzinom, które podjęly uchodźców.
 11. Nasza parafia wespół z parafią Tulecką organizuje wyjazd autokarowy na nocne czuwanie do Częstochowy w dniu 28 kwietnia, tj. czwartek. Powrót w piątek 29 rano (około godz. 9:00 najpóźniej). Zapisy w zakrystii. Koszt 100 zł (autokar + obiad)
 12. W piątek, 1 kwietnia o 19.30. na Ostrowie Tumskim w Poznaniu odbędzie się Męska Droga Krzyżowa w intencji pokoju na świecie. Początek przy Arcybiskupim Seminarium Duchownym.
  Z naszej parafii wyjazd wspólny z parkingu przy kościele o godzinie 19.00.
 13. Świece – paschaliki do nabycia pod chórem kościoła. Zachęcamy do nabywania książek religijnych, kupując wspieramy caritas parafialną.
 14. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny,  Tota Tua, Osserv. Romano, Miłujcie się. Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki
 15. Odeszli do wieczności nasi parafianie:
 • Śp. Czesława Ignaszewska, mieszkała przy ul. Staszowskiej. Jej pogrzeb odbył się w sobotę na   naszym cmentarzu,
 • Śp. Julian Wojciechowski, mieszkał przy ul. Starołęckiej. Jego pogrzeb odbył się w piątek  na naszym cmentarzu.

        Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.