Ogłoszenia Duszpasterskie 03.04.2022r.

 V NIEDZIELA 

WIELKIEGO POSTU

03.04.2022 r

 1. Dzisiaj rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje parafialne. Nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy św. Od poniedziałku do środy codziennie: o godz. 9:30 Msza św. z konferencją i o 19:00 Msza św. z konferencją, po Mszy św. wieczornej modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Rekolekcje prowadzi ks. dr Andrzej Ziombra, kustosz sanktuarium św. Jacka w Legnicy.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 17.15.
 3. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. Z udziałem zaproszonych księży w sobotę od 8:00 do 9:30 i od 14:30 do 16:30.
 4. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek o 18:00 (dodatkowa wieczorna).
 5. I czwartek miesiąca. Msza św. wieczorna w intencji osób adorujących Najświętszy Sakrament.
 6. W czwartek wyjątkowo nie będzie czynne biuro parafialne.
 7. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 7:30, 17:30.

Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii w piątek o godz. 19:30. Początek, ul. Andrychowska, przy        sklepie spożywczym,  przejście Andrychowską do Działoszyckiej, Działoszycką do Wadowickiej, Wadowicką do Staszowskiej, Staszowską do Andrychowskiej, Andrychowską do Starołęckiej.

Prośba o czytanie rozważań i niesienie krzyża przez grupy duszpasterskie:

 • Stacja I – PRD i PRE
 • Stacja II – Młodzież klas VII i VIII – kandydaci do bierzmowania
 • Stacja III – Rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 • Stacja IV – Żywy Różaniec Kobiet
 • Stacja V – Żywy Różaniec Mężczyzn
 • Stacja VI – CARITAS
 • Stacja VII – Kregi Domowego Kościoła i Małżeństwa z END
 • Stacja VIII – Wspólnota św. Antoniego
 • Stacja IX – Oaza Młodzieżowa i Oaza Dzieci Bożych
 • Stacja X    – Różaniec Rodziców za Dzieci
 • Stacja XI – Ministranci i rodzice
 • Stacja XII – Koordynatorzy w kaplicy Wieczystej Adoracji
 • Stacja XIII – Duszpasterstwo Kobiet
 • Stacja XIV – Schola młodzieżowa i Schola dorosłych

Prosimy o zabranie ze sobą świec.

 1. Pierwsza spowiedź dal dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św.w sobotę, grupa z 7 maja i pozostałe terminy o godzinie 9.30, grupa z 8 maja o godzinie 10.30.
 2. W przyszłą niedzielę – Męki Pańskiej, podczas wszystkich Mszy św. święcenie palm na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed Mszami św. możliwość nabycia palm za dobrowolną ofiarę. Msza św. z udziałem dzieci będzie wyjątkowo o godz. 10.45 (15 min. wcześniej). Po Mszy św. Marsz dla Jezusa, uroczyste przejście z palmami i radosnym śpiewem ulicami naszej parafii (trasa jak w Boże Ciało). Zachęcamy dzieci i młodzież do przebrania się w stroje apostołów. Na zakończenie Marszu konkurs najdłuższych palm i namaszczenie olejem nardowym.
 3. Koperty na Daninę Diecezjalną można zabierać ze stolików przy bocznym wejściu i pod chórem kościoła. Danina jest wsparciem instytucji archidiecezjalnych. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji na inwestycje parafialne. Daninę składamy do skarbony przy ołtarzu.
 4. Pomoc uchodźcom. Ofiary można składać do skarbony św. Antoniego. Przyjmujemy produkty żywnościowe, środki czystości i higieny, które będziemy przekazywać rodzinom, które podjęły uchodźców. Opakowania z wyszczególnieniem potrzebnych produktów pod chórem kościoła. Szukamy ofert możliwości pracy dla kobiet z Ukrainy,(stała i sezonowa). Zgłoszenia w zakrystii.
 5. Nasza parafia wespół z parafią Tulecką organizuje wyjazd autokarowy na nocne czuwanie do Częstochowy w dniu 28 kwietnia, tj. czwartek. Powrót w piątek 29 rano. Zapisy w zakrystii. Koszt 100 zł.
 6. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do podjęcia jednej godziny dyżuru w tygodniu.
 7. Trwa peregrynacja w naszej parafii ikony M. B. Częstochowskiej w rodzinach.  Obraz zabieramy po wieczornej Mszy św. i zwracamy następnego dnia wieczorem przed Mszą św. o godz. 18:00. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy do zaproszenia Matki Bożej do rodzin.
 8. Osobom zaangażowanym w Nieustający Różaniec przypominamy o 4 dniu miesiąca przypadającym w poniedziałek.
 9. Świece – paschaliki do nabycia pod chórem kościoła. Zachęcamy do nabywania książek religijnych, kupując wspieramy caritas parafialną.
 10. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny,  Tota Tua, Osserv. Romano, Miłujcie się. Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki
 11. Odeszła do wieczności nasza parafianka Śp. Kazimiera Barańska. Mieszkała przy ulicy Głuszyna. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek. Msza św. o godzinie 14.00 i pogrzeb naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

Ks.proboszcz Janusz Molewski