Ogłoszenia Duszpasterskie 10.04.2022r.

NIEDZIELA  PALMOWA

MĘKI PAŃSKIEJ      

 10.04.2022 r

 

 1. Dzisiaj:
 • Niedziela Męki Pańskiej, podczas wszystkich Mszy św. święcenie palm. Przed Mszami św. możliwość nabycia palm. Msza św. z udziałem dzieci wyjątkowo o godz. 10.45 (15 min. wcześniej). Po Mszy św. MARSZ DLA JEZUSA, uroczyste przejście z palmami i radosnym śpiewem ulicami naszej parafii (trasa jak w Boże Ciało).
 • Ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15
 • Projekcja filmu: „Ja jestem” o godz. 19:15 w kościele. To jest film, który rzuca na kolana przed Najświeższym Sakramentem. Zapraszamy.
 1. W Wielki Czwartek, 14 kwietnia przypada Święto Chrztu Polski. Prosimy o wywieszenie tego dnia flagi narodowej w naszych domach.
 2. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Msze św. codziennie do środy włącznie, rano i wieczorem. Spowiedź pół godziny przed ranną i wieczorną Mszą św.
 3. Biuro parafialne w tym tygodniu jest czynne w poniedziałek od 16:0 do 17:00, we wtorek i środę od 8:00 do 9:00.
 4. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony z napisem Danina Diecezjalna.
 5. Zbiórka ministrantów w czwartek, piątek i sobotę o godz.10.00.
 6. Triduum Paschalne:
 • WIELKI CZWARTEK – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy – w kaplicy Wieczystej Adoracji. Wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu trwa nieprzerwanie.
 • WIELKI PIĄTEK – Dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 8.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, prosimy o przyniesienie krzyży, które wiszą w naszych domach. O godz. 15.00, w godzinie śmierci Pana Jezusa na krzyżu Koronka do Bożego Miłosierdzia, początek 9 dniowej nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Po liturgii adoracja Krzyża i Najświętszego Sakramentu w                   Grobie Pańskim przez całą noc i w Wielką Sobotę do liturgii rezurekcji. Adoracja prowadzona przez             młodzież w piątek od 21:00 do 22:00.

 • WIELKA SOBOTA – Adoracja przez cały dzień Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. O godz. 8.00 modlitwa brewiarzowa – Jutrznia. Adoracja dla dzieci o godz.10.00.  Święcenie potraw na stół wielkanocny od godz. 12.00 do 16:00 co pół godziny na zewnątrz kościoła, od strony domu parafialnego. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00.

         Wigilia Paschalna o godz. 20.30. Składa się na nią: Liturgia Światła, Liturgia Słowa, Liturgia                         Chrzcielna i uroczysta Msza św. rezurekcyjna. Pamiętajmy  o świecach – paschalikach, których                     zapalenie będzie towarzyszyć podczas liturgii. Świece po raz drugi zapalimy podczas śniadania                   wielkanocnego.

 1. I Święto Wielkanocne – Msze św. wg porządku niedzielnego o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 12.30. W I święto nie ma Mszy św. o godz. 18.00.
 2. II Święto Wielkanocne – Msze św. wg porządku niedzielnego. Ofiary składane tego dnia na tace są przeznaczone na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
 3. Koperty na Daninę Diecezjalną można zabierać ze stolików przy bocznym wejściu i pod chórem kościoła. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji na inwestycje parafialne. Daninę składamy do skarbony przy ołtarzu.
 4. Do jutra można jeszcze przynosić artykuły spożywcze i środki czystości do paczek świątecznych dla parafian w trudnej sytuacji.
 5. Pomoc uchodźcom. Ofiary można składać do skarbony św. Antoniego. Przyjmujemy produkty żywnościowe, środki czystości i higieny, które będziemy przekazywać rodzinom, które podjęły uchodźców. Opakowania z wyszczególnieniem potrzebnych produktów pod chórem kościoła. Szukamy ofert możliwości pracy dla kobiet z Ukrainy,(stała i sezonowa). Zgłoszenia w zakrystii.
 1. Caritas pod chórem kościoła rozprowadza świece – paschaliki na stół wielkanocny. Zachęcamy do nabywania książek jako prezentów wielkanocnych.
 2. Zachęcamy harcerzy naszej parafii do półgodzinnej adoracji w mundurach przy Grobie Pańskim w Wielką Sobotę. Zapisy na konkretną godzinę w zakrystii.
 3. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do podjęcia jednej godziny dyżuru w tygodniu.
 4. Trwa peregrynacja w naszej parafii ikony M. B. Częstochowskiej w rodzinach.  Obraz zabieramy po wieczornej Mszy św. i zwracamy następnego dnia wieczorem przed Mszą św. o godz. 18:00. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy do zaproszenia Matki Bożej do rodzin.
 5. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny,  Tota Tua, Osserv. Romano, Miłujcie się. Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki.
 6. Odeszli do wieczności nasi parafianie:
 • Śp.Jan Bodus. Mieszkał przy ulicy Piotrowskiej. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Msza św. o godzinie 11.00 i pogrzeb naszym cmentarzu.
 • Śp. Marcin Kotowicz, mieszkał przy ulicy Łysogórskiej. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 13.00 Msza św. i pogrzeb na naszym cmentarzu.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Ks. proboszcz Janusz Molewski