Ogłoszenia Duszpasterskie 17.04.2022r.

NIEDZIELA

ZMARTWYCHWSTANIA

PAŃSKIEGO

17.04.2022 r

 

 1. Wszystkim Kochanym Parafianom i Gościom z okazji Świąt życzymy autentycznego spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem, doświadczenia Miłosierdzia i Łaski Bożej. Niech święta umocnią nasze więzi z Panem Bogiem i ludźmi.
 2. I Święto Wielkanocne – Msze św. wg porządku niedzielnego o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 12.30. W I święto nie ma Mszy św. o godz. 18.00.
 3. II Święto Wielkanocne – Msze św. wg porządku niedzielnego. Ofiary składane tego dnia na tace są przeznaczone na KUL, WT UAM i szkoły katolickie
 4. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środę o godzinie 19.00 w kościele. Jest to ostatnie spotkanie przed I Komunią św.
 5. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o godzinie 18.45 w kościele.
 6. Przyszła niedziela jest Świętem Miłosierdzia. Codziennie w tym tygodniu przed Mszą św. wieczorną Koronka do Bożego Miłosierdzia w ramach nowenny przed Świętem Miłosierdzia.
 7. W przyszłą niedzielę gościć będziemy kleryków z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego. Po Mszach św. zbiórka do puszek na utrzymanie Seminarium.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowanie Liturgii i Kościoła przed świętami. Służbie liturgicznej, szafarzom i ministrantom, panu kościelnemu, osobom sprzątającym kościół, pani organistce i scholi. Osobom adorującym Najświętszy Sakrament, harcerzom i harcerkom, dzieciom i rodzicom. Rodzinom, które ofiarowały żywność i środki czystości dla potrzebujących i uchodźcom z Ukrainy, Caritasowi parafialnemu za przygotowanie paczek dla rodzin i chorych, za kiermasz przedświąteczny. Dziękujemy osobom, które ufundowały paschał i ofiarowały kwiaty do Grobu Pańskiego. Za wszelkie gesty pomocy, życzliwości wobec kościoła i parafii. Niech Bóg wynagrodzi za okazane dobro.
 9. Koperty na Daninę Diecezjalną można zabierać ze stolików przy bocznym wejściu i pod chórem kościoła. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji na inwestycje parafialne. Daninę składamy do skarbony przy ołtarzu.
 10. Pomoc uchodźcom. Ofiary można składać do skarbony św. Antoniego. Przyjmujemy produkty żywnościowe, środki czystości i higieny, które będziemy przekazywać rodzinom, które podjęły uchodźców. Opakowania z wyszczególnieniem potrzebnych produktów pod chórem kościoła. Szukamy ofert możliwości pracy dla kobiet z Ukrainy,(stała i sezonowa). Zgłoszenia w zakrystii.
 11. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do podjęcia jednej godziny dyżuru w tygodniu.
 12. Trwa peregrynacja w naszej parafii ikony M. B. Częstochowskiej w rodzinach.  Obraz zabieramy po wieczornej Mszy św. i zwracamy następnego dnia wieczorem przed Mszą św. o godz. 18:00. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy do zaproszenia Matki Bożej do rodzin.
 13. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny,  Tota Tua, Osserv. Romano, Miłujcie się. Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki.
 14. Odszedł do wieczności nasz parafianin:
 • Śp. Marian Warciarek, mieszkał przy ul. Minikowo. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Msza św. o godzinie 13.00 i pogrzeb naszym cmentarzu.
 • Śp. Henryk Ferfet, mieszkał przy ulicy Starołęckiej. Msza św. pogrzebowa w czwartek o godzinie 10.30 w naszym kościele. Pogrzeb o godzinie 12.00 w Spławiu.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…                                                                                                   

                                                                                                          Ks.proboszcz Janusz Molewski