Ogłoszenia Duszpasterskie 24.04.2022r

II NIEDZIELA WIELKANOCNA
ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
24.04.2022 r

 1. Dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego i początek Tygodnia Miłosierdzia:
  ⦁ Gościmy w naszej parafii kleryków z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Modlimy się o powołania kapłańskie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na utrzymanie seminarium.
  ⦁ Msza św. w języku ukraińskim o godz. 8:30.
  ⦁ O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w kościele
 2.  Osoby poświęcone Matce Bożej zapraszamy w poniedziałek po wieczornej Mszy św. na adorację w kościele.
 3. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.:
  ⦁ Dzieci z 7 maja w poniedziałek o godz. 16:00 i w środę o godz. 16:30.
  ⦁ Dzieci wczesno komunijne w poniedziałek o godz. 17:00.
  ⦁ Dzieci z 8 maja we wtorek o godz. 16:30 i piątek o godz. 16:30.
  Spotkania odbywają się w kościele.
 4. Parafialna pielgrzymka do Częstochowy na nocne czuwanie w czwartek. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 8:00. Powrót w piątek o godz. 9:00.
 5. Spotkanie duszpasterstwa mężczyzn w piątek po różańcu o godz. 20:30.
 6. Duszpasterstwo Kobiet naszej parafii organizuje spotkanie integracyjne dla Uchodźców z Ukrainy, którzy mieszkają na naszym osiedlu. Jest to okazja, aby przy kawie poznać się nawzajem. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 11:00 w domu parafialnym.
 7. Przyszła niedziela jest w Polsce Niedzielą Biblijną. Z tej racji zachęcamy rodziny do przepisywania kolejnej księgi Pisma św. Odbiór kartek i wyznaczonego tekstu w zakrystii.
 8. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.
 9. Koperty na Daninę Diecezjalną można zabierać ze stolików przy bocznym wejściu i pod chórem kościoła. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji na inwestycje parafialne. Daninę składamy do skarbony przy ołtarzu.
 10. Pomoc uchodźcom. Ofiary można składać do skarbony św. Antoniego. Przyjmujemy produkty żywnościowe, środki czystości i higieny, które będziemy przekazywać rodzinom, które podjęły uchodźców. Opakowania z wyszczególnieniem potrzebnych produktów pod chórem kościoła. Szukamy ofert możliwości pracy dla kobiet z Ukrainy,(stała i sezonowa). Zgłoszenia w zakrystii.
 11. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do podjęcia jednej godziny dyżuru w tygodniu.
 12. Trwa peregrynacja w naszej parafii ikony M. B. Częstochowskiej w rodzinach. Obraz zabieramy po wieczornej Mszy św. i zwracamy następnego dnia wieczorem przed Mszą św. o godz. 18:00. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy do zaproszenia Matki Bożej do rodzin.
 13. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik Katolicki z dodatkiem, rozważaniami do czytań w maju, Gość Niedzielny, Tota Tua, Osserv. Romano, Miłujcie się. Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki.
 14. Odszedł do wieczności nasz parafianin:
 • Śp. Wojciech Tomczak, mieszkał przy ul. Jędrzejowskiej, jego pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu.
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. proboszcz Janusz Molewski