Ogłoszenia Duszpasterskie 08.05.2022r.

IV NIEDZIELA  WIELKANOCNA

 8.05 2022 r

 1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Podczas Mszy św. o godz. 12:30 kolejna grupa dzieci klas III przystąpi do I Komunii św. ( 27 dzieci. Wczoraj 20 dzieci ).

          Biały Tydzień codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. W środę dzieci z rodzicami                    udadzą się do katedry poznańskiej na Mszę św. o godz. 18:00. Dojazd indywidualny.

 1. Uroczystość św. Stanisława bp i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji w poniedziałek 9 maja. Msze św. w naszym kościele o godzinie 7.00 i 18.00.
 2. Katecheza dla dzieci przystępujących do I Komunii św. w sobotę 14 maja, we wtorek o godz. 16:30. Spowiedź w piątek o godz. 17:00.
 3. Spotkanie biblijne we wtorek o godzinie 19.00. Prowadzi ks. prof. Janusz Nawrot.
 4. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. 21 i 22 maja, w środę o godz. 16:00 w kościele.
 5. Spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej w czwartek o godz. 19:00 na probostwie.
 6. W piątek 13 maja wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Msza św. wieczorna o godz. 18:00 – zakończenie Białego Tygodnia. O godz. 20:00 Msza św. i nabożeństwo fatimskie pierwsze w tym roku (różaniec i procesja). Mszy św. przewodniczyć będzie i wygłosi kazanie Ojciec Wojciech Prus, dominikanin. Zapraszamy na tę Mszę św. i nabożeństwo harcerzy naszej parafii – posługa niesienia pochodni w procesji.
 7. Kolejna grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. w sobotę podczas Mszy św. o godz. 12:30 (12 dzieci).
 8. W przyszłą niedzielę:
 • zapraszamy dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły I Komunię św. Msza św. rocznicowa

o godz. 11:00. Dla dzieci będą przygotowane pierwsze ławki w kościele. Prosimy rodziców o                       zadbanie, aby dzieci mogły przyjąć Komunię św. Spowiedź codziennie pół godziny przed ranną i                 wieczorną Mszą św. Prosimy o odświętny ubiór. (Mogą być alby).

 • trzecia niedziela miesiąca, ofiary składane podczas Mszy św. są przeznaczone na inwestycje parafialne.
 1. Nabożeństwo majowe codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 20:30.W soboty i niedziele o godz. 17:30.
 2. Apel Jasnogórski w maju codziennie o godz. 21:00 od poniedziałku do piątku przy kościele przy figurze św. Antoniego. W soboty przy krzyżu na ul. Sandomierskiej, w niedzielę przy figurze Matki Bożej na rondzie Wielka Starołęka.
 3. Parafia organizuje:
 • Wyjazd na czerwcowe czuwanie na Lednicę, w sobotę 4 czerwca. Zapisy u ks. wikariusza
 • Wyjazd na Paradiso, spotkanie młodych naszej Archidiecezji na Świętej Górze w Gostyniu w dniach 28 czerwca do 2 lipca. Zapisy u ks. wikariusza
 • Wyjazd na święto młodych do Medjugorie w dniach 28.07 do 7.08.2022. W programie m.in. pobyt i odpoczynek nad Adriatykiem. Zapisy u ks. wikariusza.
 1. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do podjęcia jednej godziny dyżuru w tygodniu. W obecnej chwili jest potrzebna osoba na środę godzinę 16.00. Kontakt w zakrystii.
 2. Trwa peregrynacja w naszej parafii ikony M. B. Częstochowskiej w rodzinach.  Obraz zabieramy po wieczornej Mszy św. i zwracamy następnego dnia wieczorem przed Mszą św. o godz. 18:00. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy do zaproszenia Matki Bożej do rodzin.
 3. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny,  Tota Tua, Osserv. Romano, Miłujcie się. Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki.
 4. Odszedł do wieczności nasz parafianin
 • śp. Benon Gogolewski, mieszkał przy ul. Czekanowskiego. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Msza św. o godz. 13:00 i pogrzeb na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

                                                                                              Ks.proboszcz Janusz Molewski