Ogłoszenia Duszpasterskie 15.05.2022r.

V NIEDZIELA  WIELKANOCNA

15.05 2022 r

 1. Dzisiaj:
 • Trzecia niedziela miesiąca, ofary składane podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na inwestycje parafialne
 • Podczas Mszy św. o godz. 11:00 rocznica I Komunii św.
 1. Biały Tydzień codziennie podczas Mszy św. o godz. 18:00. We wtorek dzieci z rodzicami udadzą się do katedry poznańskiej na Mszę św. o godz. 18:00. Dojazd indywidualny.
 1. Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski w poniedziałek, 16 maja.
 2. Katecheza dla dzieci przystępujących do I Komunii św. w sobotę i niedzielę, 21 i 22 maja, we wtorek o godz. 16:00. Spowiedź dla dzieci w czwartek o godz. 17:00.
 3. Spotkanie dla katechistów, którzy przygotowywali w tym roku rodziców dzieci I Komunijnych na comiesięcznych spotkaniach w czwartek o godz. 19:00 na probostwie.
 4. Uroczystość I Komunii św. w sobotę i niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12:30
 5. Nabożeństwo majowe codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 20:30.W soboty i niedziele o godz. 17:30.
 6. Apel Jasnogórski w maju codziennie o godz. 21:00 od poniedziałku do piątku przy kościele przy figurze św. Antoniego. W soboty przy krzyżu na ul. Sandomierskiej, w niedzielę przy figurze Matki Bożej na rondzie Wielka Starołęka.
 7. Parafia organizuje:
 • Wyjazd na czerwcowe czuwanie na Lednicę, w sobotę 4 czerwca. Zapisy u ks. wikariusza
 • Wyjazd na Paradiso, spotkanie młodych naszej Archidiecezji na Świętej Górze w Gostyniu w dniach 28 czerwca do 2 lipca. Zapisy u ks. wikariusza
 • Wyjazd na święto młodych do Medjugorie w dniach 28.07 do 7.08.2022. W programie m.in. pobyt i odpoczynek nad Adriatykiem. Zapisy u ks. wikariusza.
 1. Festyn parafialny w tym roku odbędzie się w sobotę 18 czerwca od godzinie 15.00 do 19.00. W programie między innymi koncert w wykonaniu Magdy Anioł. Szukamy osoby i firmy, które mogłyby pomóc w sfinansowaniu koncertu, nagłośnienia i ofiarowaniu nagród i fantów na loterie. Celem festynu jest integracja naszej społeczności. Jeśli będzie jakikolwiek dochód zostanie przeznaczony na organizację wakacji dla dzieci i młodzieży naszej parafii.
 2. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do podjęcia jednej godziny dyżuru w tygodniu.
 3. Trwa peregrynacja w naszej parafii ikony M. B. Częstochowskiej w rodzinach.  Obraz zabieramy po wieczornej Mszy św. i zwracamy następnego dnia wieczorem przed Mszą św. o godz. 18:00. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy do zaproszenia Matki Bożej do rodzin.
 4. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny,  Tota Tua, Osserv. Romano, Miłujcie się. Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki.

                                                                                              Ks.proboszcz Janusz Molewski