Ogłoszenia Duszpasterskie 22.05.2022r.

VI NIEDZIELA

WIELKANOCNA

22.05 2022 r

 

 1. Dzisiaj I Komunia św. podczas Mszy św. o godz. 12:30.

Dzieci z grupy sobotniej i niedzielnej przeżywać będą Biały Tydzień codziennie do piątku podczas             Mszy św. o godz. 18:00.

 1. Spotkanie dla rodziców młodzieży mającej przyjąć sakrament bierzmowania 11 czerwca, w poniedziałek 30 maja o godz. 18:45 w kościele.
 2. Dzieci przystępujące do I Komunii św. w sobotę 4 czerwca, wczesnokomunijne, zapraszamy z rodzicami na katechezę we wtorek o godz. 16:30.
 3. Dzieci przystępujące do I Komunii św. w niedzielę 5 czerwca zapraszamy na katechezę w środę o godz. 16:30.
 4. Osoby poświęcone Matce Bożej zapraszamy w środę po Mszy św. wieczornej na adorację w kościele.
 5. Dzień Matki w czwartek, pamiętajmy szczególnie w modlitwie tego dnia o naszych mamach.
 6. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w piątek o godz. 19:00 w domu parafialnym.
 7. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 18:45 w kościele.
 8. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego:
 • Mszę św. o godz. 12:30 odprawi Jerzy Molewski, Chrystusowiec, jako dziękczynienie z okazji 25 rocznicy kapłaństwa.
 • Po Mszy św. o godz. 12:30 na placu za kościołem festiwal polsko-ukraiński, „Poznajmy się od kuchni”. Zapraszamy na degustacje potraw ukraińskich i polskich. Podczas spotkania występy muzyczne, quiz wiedzy o Ukrainie i gry i zabawy dla dzieci. Organizatorem spotkania jest duszpasterstwo kobiet.
 1. Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego od piątku codziennie w łączności z nabożeństwem majowym.
 2. Nabożeństwo majowe codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 20:30.W soboty i niedziele o godz. 17:30.
 3. Apel Jasnogórski w maju codziennie o godz. 21:00 od poniedziałku do piątku przy kościele przy figurze św. Antoniego. W soboty przy krzyżu na ul. Sandomierskiej, w niedzielę przy figurze Matki Bożej na rondzie Wielka Starołęka.
 4. Parafia organizuje:
 • Wyjazd na czerwcowe czuwanie na Lednicę, w sobotę 4 czerwca. Zapisy u ks. wikariusza
 • Wyjazd na Paradiso, spotkanie młodych naszej Archidiecezji na Świętej Górze w Gostyniu w dniach 28 czerwca do 2 lipca. Zapisy u ks. wikariusza
 • Wyjazd na święto młodych do Medjugorie w dniach 28.07 do 7.08.2022. W programie m.in. pobyt i odpoczynek nad Adriatykiem. Zapisy u ks. wikariusza.
 1. Festyn parafialny w tym roku odbędzie się w sobotę 18 czerwca od godzinie 15.00 do 19.00. W programie między innymi koncert w wykonaniu Magdy Anioł. Szukamy osoby i firmy, które mogłyby pomóc w sfinansowaniu koncertu, nagłośnienia i ofiarowaniu nagród     i fantów na loterie. Celem festynu jest integracja naszej społeczności. Jeśli będzie jakikolwiek dochód zostanie przeznaczony na organizację wakacji dla dzieci i młodzieży naszej parafii.
 2. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do podjęcia jednej godziny dyżuru w tygodniu.
 3. Trwa peregrynacja w naszej parafii ikony M. B. Częstochowskiej w rodzinach.  Obraz zabieramy po wieczornej Mszy św. i zwracamy następnego dnia wieczorem przed Mszą św. o godz. 18:00. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy do zaproszenia Matki Bożej do rodzin.
 4. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny,  Tota Tua, Miłujcie się. Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki.

                                                                                              Ks. proboszcz Janusz Molewski