Ogłoszenia Duszpasterskie 29.05.2022r.

UROCZYSTOŚĆ

WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 29.05 2022 r

 

 1. Dzisiaj:
 • Mszę św. o godz. 12:30 odprawi Jerzy Molewski, Chrystusowiec, jako dziękczynienie z okazji 25 rocznicy kapłaństwa.
 • Po Mszy św. o godz. 12:30 na placu za kościołem festiwal polsko-ukraiński: „Poznajmy się od kuchni”. Zapraszamy na degustacje potraw ukraińskich i polskich. Podczas spotkania występy muzyczne, quiz wiedzy o Ukrainie i gry i zabawy dla dzieci. Organizatorem spotkania jest duszpasterstwo kobiet
 1. Spotkanie dla rodziców młodzieży klas VIII, która ma przyjąć sakrament bierzmowania 11 czerwca, jutro w poniedziałek o godz. 18:45 w kościele.
 2. Katecheza dla dzieci wczesnokomunijnych (mających przyjąć I Komunię św. w sobotę 4 czerwca podczas Mszy św. o godz. 13:00) we wtorek o godz. 16:30 w kościele.
 3. Katecheza dla dzieci klas III (mających przyjąć I Komunię św. w niedzielę 5 czerwca podczas Mszy św. o godz. 12:30) w środę o godz. 16:30 w kościele
 4. I czwartek miesiąca. Spowiedź od godz. 17:00 do 18:00. Godzina Święta po Mszy św. o godz. 18:00. Msza św. o godz. 18:00 w intencji adorujących NS w Kaplicy Adoracji .
 5. I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią św., trasa ks. proboszcza od godz. 8:00. Spowiedź dla dzieci i dorosłych od godz. 16:00 do 18:00. Co 15 min. Komunia św. Msza św. dla młodzieży o godz. 19:00. Spowiedź dla młodzieży od godz.18.30.
 6. Odwiedziny chorych, trasa ks. wikariusza, wyjątkowo z powodu wyjazdu z młodzieżą na Lednice – Spotkanie Młodych, odbędzie się w sobotę 11 czerwca od godz. 8:00.
 7. I sobota miesiąca. Msza św. o godz. 7:00 w int. Żywego Różańca. Nabożeństwo I sobót o godz. 7:30. Spotkanie Żywego Różańca po nabożeństwie w domu katechetycznym.
 8. Uroczystość I Komunii św. kolejnej grupy dzieci, wczesnokomunijne, w sobotę 4 czerwca o godz. 13:00. Dzieci klas III w niedzielę, 5 czerwca pdczas Mszy św. o godz. 12:30.
 9. Koncert w wykonaniu Afabre Concinui w przyszłą niedzielę o godz. 19:00 w naszym kościele. Współczesna muzyka sakralna. Sekstet wokalny.
 10. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nowenna przed Zesłaniem Ducha św. codziennie w łączności ze Mszą św. wieczorną.
 11. Nabożeństwo majowe do wtorku o godz. 20:30.

Apel Jasnogórski do wtorku o godz. 21:00  na zewnątrz kościoła przy figurze św. Antoniego.

 1. Od środy, 1 czerwca nabożeństwo czerwcowe do NSPJ codziennie w łączności ze Mszą św. wieczorną.
 2. Osobom zaangażowanym w Wieczysty Różaniec przypominamy o 4 dniu miesiąca przypadającym w sobotę.
 3. Festyn parafialny w tym roku odbędzie się w sobotę 18 czerwca od godzinie 15.00 do 19.00. W programie między innymi koncert w wykonaniu Magdy Anioł. Szukamy osoby i firmy, które mogłyby pomóc w sfinansowaniu koncertu, nagłośnienia i ofiarowaniu nagród     i fantów na loterie. Celem festynu jest integracja naszej społeczności. Jeśli będzie jakikolwiek dochód zostanie przeznaczony na organizację wakacji dla dzieci i młodzieży naszej parafii.
 4. Parafia organizuje pielgrzymkę samolotem do Lurdes. W programie min. Barcelona, Costa Brava, sanktuarium w Montserrat. Termin: 22-29 września. Koszt 1800 zł i 480 euro. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.
 5. Półkolonie w parafii w dniach od 18 do 22 lipca, 5 dniowe. Koszt 320 zł. Zapisy w przyszła niedzielę po Mszach św.
 6. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do podjęcia jednej godziny dyżuru w tygodniu.
 7. Trwa peregrynacja w naszej parafii ikony M. B. Częstochowskiej w rodzinach.  Obraz zabieramy po wieczornej Mszy św. i zwracamy następnego dnia wieczorem przed Mszą św. o godz. 18:00. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy do zaproszenia Matki Bożej do rodzin.
 8. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki z dodatkiem, komentarzem do czytań mszalnych na m-c czerwiec. Gość Niedzielny. Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik dla dzieci  .

                                                                                              Ks. proboszcz Janusz Molewski