Ogłoszenia Duszpasterskie 05.06.2022r.

NIEDZIELA

ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

5.06 2022 r

 1. Dzisiaj:
 • Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 • Podczas Mszy św. o godz. 12.30 ostatnia grupa dzieci przystąpi do I Komunii św.

      Biały Tydzień dla grupy sobotniej i niedzielnej od poniedziałku do piątku codziennie podczas Mszy            św. o godz. 18:00. W środę dzieci z rodzicami udadzą się do katedry na Mszę św. o godz. 18:00.

 • Koncert w wykonaniu Affabre Concinui o godz. 19:00 w kościele.
 • Po wszystkich Mszach św. w zakrystii zapisy na półkolonie w parafii w dniach od 18 do 22 lipca. Koszt od dziecka 320 zł. (koszt wyjazdów, wstępów i posiłków)
 1. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
 2. Spotkanie dla rodziców młodzieży wyjeżdżającej do Medjugorie w poniedziałek o godz. 19:00 w domu parafialnym.
 3. Spotkanie Caritas parafialnej w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym.
 4. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania we wtorki i środę o godz. 18:45. Spowiedź dla młodzieży i rodziców w czwartek o godz. 18:45.
 5. Uroczystość bierzmowania młodzieży klas VIII naszej parafii w sobotę o godz. 18:00. Sakramentu udzieli ks. bp Jan Glapiak..
 6. Parafialny Dzień Chorych w sobotę. O godz.9:30 Msza św. z udzieleniem sakramentu chorych. Po Mszy św. zapraszamy chorych i osoby starsze na poczęstunek w domu parafialnym.
 7. Odwiedziny chorych, trasa ks. wikariusza, w sobotę 11 czerwca od godz. 8:00.
 8. Uroczystość odpustowa naszej parafii w przyszłą niedzielę o godz. 12:30. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. Waldemar Szkudlarek, proboszcz parafii św. Andrzeja Apostoła ze Spławia. W procesji odpustowej prosimy o zaangażowanie: służbę liturgiczną, panów do niesienia baldachimu, poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatków. Po Mszy św. zapraszamy na ciasto i kawę do domu parafialnego.
 9. Osoby, które mogłyby wspomóc upieczeniem ciasta na odpust w niedziela, 12 czerwca i festyn parafialny w sobota, 18 czerwca, prosimy o zgłoszenie w zakrystii.
 10. Próba sypania kwiatów dla dzieci w piątek o godz. 17:15.
 11. Koncert w wykonaniu chóru męskiego: „Kompania Druha Stuligrosza”, w 10 r. śmierci Stefana Stuligrosza w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 w naszym kościele.
 12. Nabożeństwo czerwcowe codziennie w łączności ze Mszą św. o godz. 18:00.
 13. Festyn parafialny w tym roku odbędzie się w sobotę 18 czerwca od godzinie 15.00 do 19.00. W programie między innymi koncert w wykonaniu Magdy Anioł. Szukamy osoby i firmy, które mogłyby pomóc w sfinasowaniu koncertu, nagłośnienia i ofiarowaniu nagród     i fantów na loterie. Celem festynu jest integracja naszej społeczności. Jeśli będzie jakikolwiek dochód zostanie przeznaczony na organizację wakacji dla dzieci i młodzieży naszej parafii.
 14. Parafia organizuje pielgrzymkę samolotem do Lurdes. W programie min. Barcelona, Costa Brava, sanktuarium w Montserrat. Termin: 22-29 września. Koszt 1800 zł i 480 euro. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.
 15. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do podjęcia jednej godziny dyżuru w tygodniu.
 16. Trwa peregrynacja w naszej parafii ikony M. B. Częstochowskiej w rodzinach.  Obraz zabieramy po wieczornej Mszy św. i zwracamy następnego dnia wieczorem przed Mszą św. o godz. 18:00. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy do zaproszenia Matki Bożej do rodzin.
 17. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki z dodatkiem, komentarzem do czytań mszalnych na m-c czerwiec. Gość Niedzielny. Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik dla dzieci  .
 18. Odszedł do wieczności nasz parafianin: śp. Ryszard Kuhn, mieszkał przy ul. Wadowickiej. Jego pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

                                                                                              Ks. proboszcz Janusz Molewski