Ogłoszenia Duszpasterskie 12.06.2022r.

NIEDZIELA

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

12.06.2022 r

 1. Dzisiaj:
 • Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.
 • Msza św. odpustowa ku czci naszego patrona, św. Antoniego z Padwy o godz: 12.30. Przewodniczyć będzie ks. Waldemar Szkudlarek, proboszcz z poznańskiego Spławia.
 • Po Mszach św. zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkolnictwo katolickie
 • Koncert chóru męskiego: „Kompania Druha Stuligrosza”, z ok. 10 r. śmierci prof. Stefana Stuligrosza, dzisiaj o godz. 17:00 w naszym kościele.
 1. W poniedziałek, 13 dzień miesiąca. Msza św. wieczorna o godzinie 20.00, po Mszy św. różaniec i procesja fatimska. Zapraszamy na Msze św. i nabożeństwo harcerzy naszej parafii do posługi niesienia pochodni w procesji.
 2. Spotkanie dla młodzieży wyjeżdżającej na Paradiso – spotkanie Młodych naszej Archidiecezji, w poniedziałek 13.06, o godz. 19:00 w Domu Parafialnym.
 3. Próba sypania kwiatów dla dzieci we wtorek o godz. 17:15.
 4. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w czwartek. Msze św. o godz. 7:30; 9:30; 11:00 i 16:00. Po Mszy św. o godz. 16:00 procesja eucharystyczna ulicami: św. Antoniego, Książęca, Orląt, Starołęcka i św. Antoniego. Uroczystej Mszy św. o godz. 16:00 przewodniczyć będzie ks. Jakub Lechniak, proboszcz Kościoła św. Matki Teresy z Kamionek. Ofiary składane podczas Mszy św. w Boże Ciało są przeznaczone na budowę kościoła w Kamionkach. Prośba o przygotowanie ołtarzy przez grupy duszpasterskie: I – Duszpasterstwo Kobiet i Mężczyzn, II  – Wspólnota św. Antoniego, III – Domowy Kościół, IV – Duszpasterstwo młodzieży i Oaza.

Prośba o obecność i zaangażowanie w procesji;  ministrantów, szafarzy, dzieci I komunijne w albach           z rodzicami, dzieci sypiące kwiaty, mężczyzn do baldachimu, poczty sztandarowe, feretrony, pań ze             świecami. Prosimy parafian o przybranie domów w chorągwie i emblematy eucharystyczne, nie                   tylko na trasie procesji. Jest to znak naszej wiary i czci Chrystusa  Eucharystycznego. Emblematy                 eucharystyczne można nabywać pod chórem kościoła (cena 3 zł). Prosimy o przynoszenie kwiatów             dla dzieci sypiących kwiaty.

 1. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna i nieszpory w łączności ze Mszą św. o godz. 18:00. W sobotę Msza św. z procesja eucharystyczną z racji festynu o godz. 07:00. W przyszłą niedzielę uroczysta procesja podczas Mszy św. o godz. 11:00. Pierwsze nieszpory i procesja w najbliższą środę o godz. 18:00.
 2. Festyn parafialny w najbliższą sobotę od 15.00 do 19.00. W programie m.in. koncert w wykonaniu Magdy Anioł (godz. 18:00). W programie m.in. konkursy dla dzieci i rodzin, występy muzyczne. Dobre jedzenie. Loteria z wygraną m.in. pralką automatyczną i rowerem. Zwracamy się z tradycyjną prośbą o upieczenie ciasta na festyn. Wszelki dochód będzie przeznaczony na franciszkańskie czwartki i wypoczynek młodzieży i dzieci. Zapraszamy wszystkich parafian.
 3. Msza św. wieczorna w sobotę o godz. 20:00.
 4. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca ofiary składane podczas Mszy św. są przeznaczone na inwestycje parafialne.
 5. W przyszłą niedzielę XIX Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Tulec. Mszy św. o godz. 12:00 przewodniczyć będzie ks. bp Jan Glapiak. Po Mszy św. wspólny posiłek i spotkanie w grupach. Program na plakatach i w Internecie. Z naszego kościoła wyruszy pielgrzymka rowerowa o godz. 10:00; motocyklowa o godz. 10:30. Zapraszamy mężczyzn, ojców z synami.
 1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie w łączności ze Mszą św. o godz. 18:00.
 2. Parafia organizuje pielgrzymkę samolotem do Lurdes. W programie min. Barcelona, Costa Brava, sanktuarium w Montserrat. Termin: 22-29 września. Koszt 1800 zł i 480 euro. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.
 3. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny. Numer specjalny Gościa poświęcony Eucharystii (10zł), Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik dla dzieci. Dwumiesięcznik „Miłujcie się”, nowy numer.

                                                                                  Ks. proboszcz Janusz Molewski