Ogłoszenia Duszpasterskie 19.06.2022r.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

19.06.2022 r

 1. Dzisiaj:
 • Trzecia niedziela miesiąca. Ofiary składane podczas Mszy św. są przeznaczone na inwestycje parafialne.
 • Podczas Mszy św. o godz. 11:00 procesja eucharystyczna w ramach oktawy Bożego Ciała.
 • Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Tulec. Uroczysta Msza św. w Tulcach o godz. 12:00.
 1. W oktawie uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej do czwartku włącznie Msza św. o godz. 18:00 w łączności z nieszporami i procesją eucharytyczną.
 2. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek. Msza św. o godz. 18:00 w łączności z procesją wokół kościoła. Jest to Światowy Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP w sobotę.
 4. Spotkanie dla katechetów prowadzących w minionym roku młodzież klas VII i VIII we wtorek o godz. 19:15 w domu parafialnym.
 5. Spotkanie biblijne we wtorek o godz. 19:15. Prowadzi ks. prof. Janusz Nawrot.
 6. Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Szkoła podstawowa nr 59 w czwartek o godz. 8:00. Szkoła podstawowa nr 63 w piątek o godz. 8:00. Zapraszamy dzieci z rodzicami i opiekunami.
 7. Wszystkie grupy duszpasterskie zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za miniony rok duszpasterski w czwartek o godz. 18:00. Jest to też zakończenie oktawy Bożego Ciała.
 8. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19:15 w kościele.
 9. Domowy Kościół, wszystkie kręgi zapraszamy na wspólne zakończenie roku pracy formacyjnej w najbliższą sobotę do domu rekolekcyjnego RCS w Bolechowie. Początek spotkania Msza św. o godz. 10:00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Owińskach.
 10. Nabożeństwo czerwcowe codziennie w łączności ze Mszą św. o godz. 18:00.
 11. Spotkanie dla osób wyjeżdżających do Lurdes we wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele (godz. 19:15).
 12. Wyrażamy podziękowanie wszystkim zaangażowanym w zorganizowaniu festynu parafialnego. Wszystkim ofiarodawcom, sponsorom, tym, którzy poświęcili swój czas i energię. Ma to ogromne znaczenie dla integracji naszej wspólnoty i wzajemnego poznania. Jeśli festyn przyniesie jakikolwiek dochód zostanie on przeznaczony na zorganizowanie wypoczynku i rekreacji dla dzieci i młodzieży naszej parafii. M.in. dofinasowanie franciszkańskich czwartków, wyjazdu młodzieży do Medjugorie lub rekolekcje oazowe.
 13. W przyszłą sobotę i niedzielę na Mszach św. gościć będziemy studentów z Akademickiego Koła Misjologicznego dr Wandy Błeńskiej w Poznaniu. Członkowie koła opowiedzą nam o swojej patronce i podzielą się świadectwem misyjnym. Po Mszy św. będzie można wspomóc studentów przy ich stoisku z dewocjonaliami przywiezionymi z różnych części świata.
 14. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11:00 Oaza Dzieci Bożych zaprasza na spotkanie do Domu Parafialnego, na podsumowanie roku formacyjnego.
 15. Msza św. kończąca rok formacyjny duszpastsrstwa ministrantów w przyszłą niedzielę o godz. 18:00, po mszy św. zapraszamy ministrantów wraz z rodzicami na wspólne świętowanie do domu parafialnego.
 16. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do podjęcia jednej godziny dyżuru w tygodniu
 17. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik dla dzieci. Dwumiesięcznik „Miłujcie się”, nowy numer.
 18. Miejska procesja ku czci NSPJ rozpocznie się Mszą św. w kościele NSPJ na Jeżycach w piątek o godz. 19:00. Po Mszy św. przejście na Plac A. Mickiewicza gdzie zakończy się nabożeństwem ku czci NSPJ.
 19. Odeszła do wieczności śp. Weronika Owczarczak. Mieszkała przy ul. Oświęcimskiej. Jej pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

                                                                                              Ks. proboszcz Janusz Molewski