KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE, 6.03.2011

9 NIEDZIELA ZWYKŁA, 6.03.2011

1. W tym tygodniu 9 marca przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania popiołem będą o godz. 7.30, 9.00, 16.00 i 18.00. Przez cały dzień obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na cele charytatywne „Caritas” Archidiecezji Poznańskiej. Biuro parafialne w ten dzień będzie nieczynne.

2. Pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla szkół odbędzie się w piątek 11 marca o godz. 16.00. Poprzedzi je spowiedź św. o godz. 15.30 dla dzieci z klas IV. Po Mszy św. wieczornej będzie Droga Krzyżowa dla wszystkich.

3. Pierwsze Gorzkie Żale odprawimy w przyszłą niedzielę 13 marca o godz. 17.15.

4. Za tydzień – w I niedzielę Wielkiego Postu – rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne. Pierwsza nauka będzie już podczas sobotniej Mszy św. wieczornej. Program rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę.

5. Nowy cykl katechez przedmałżeńskich dla narzeczonych rozpocznie się w naszej parafii w poniedziałek za tydzień 14 marca o godz. 19.00 w domu katechetycznym.

6. W najbliższy czwartek, 10 marca o godz. 18..00 zostanie odprawiona poznańska Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona Mszą św. w poznańskiej Farze o godz. 18.00 i uda się na Plac A. Mickiewicza. W tym roku podczas Drogi Krzyżowej rozważane będą teksty Sługi Bożego Jana Pawła II. W czasie Drogi Krzyżowej nieść będziemy Krzyż, który trzymał Jan Paweł II w swych rękach w Wielki Piątek 2005 roku w swej kaplicy odprawiając Drogę Krzyżową na tydzień przed swoją śmiercią. Krzyż ten nawiedzi również kilka parafii w naszej Archidiecezji, m.in. parafię Maryi Królowej na Rynku Wildeckim w piątek 11 marca od godz. 16.00 do 20.00. Wtedy można się tam udać na adorację krzyża.

7. Na stelażu przy głównym wejściu do kościoła umieściliśmy aktualne przepisy postne Księdza Arcybiskupa.

8. Szkoły katolickie miasta Poznania rozpoczynają rekrutację uczniów na nowy rok szkolny. Są to m.in. Katedralna Szkoła Muzyczna i gimnazjum katolickie na Grunwaldzie. Na stelażu przy głównym wejściu znajdują się afisze informujące o obu tych szkołach.

9. Plakat na stelażu przy bocznym wejściu informuje o rekolekcjach wielkopostnych dla różnych grup stanowych i zawodowych, które odbędą się w kościołach miasta Poznania.

10. Ustępująca Rada Osiedla prosiła o podanie następującego komunikatu:” Rada uprzejmie zaprasza mieszkańców Osiedla Starołęka, Minikowo, Marlewo na spotkanie z kandydatami do Rady Osiedla, które odbędzie się w czwartek, 10 marca o godz. 17.30 w Szkole Podstawowej nr 63 przy ul. Starołęckiej. Uprasza się także kandydatów do Rady Osiedla o przybycie na to spotkanie z mieszkańcami”.

11. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy dziś m.in. o 80. rocznicy pierwszych objawień Jezusa Miłosiernego świętej siostrze Faustynie. Uroczystości z tym związane miały miejsce w Płocku – miejscu objawień.

Dodaj komentarz